مشاوره پیش از ازدواج

نیاز به مشاوره برای ازدواج

ازدواج یک نقطه عطف و یکی از مهمترین تصمیمات در زندگی ماست. اما این تصمیم زمانی باید گرفته شود که اطلاعات، دانسته‌ها و پختگی ما در برابر بزرگی این تصمیم کافی باشد.

در زمان آشنایی پیش از ازدواج به دلیل وجود عشق و علاقه زیاد، بسیاری از نکات مهم برای شروع یک زندگی مشترک نادیده گرفته می‌شوند. این کاستی سبب می‌شود به مرور زمان مشکلات و اختلافات بسیاری بین زوجین به وجود آید.

شرایط متفاوت در زمان ازدواج

افراد بسیاری هستند که عقیده دارند چون سالها با طرف مقابل خود ارتباط داشته‌اند، او را به خوبی می‌شناسند. این افراد اصولا نیازی به مشاوره پیش از ازدواج نمی‌بینند. این در حالی است که شرایط ازدواج و مسئولیت‌های آن کاملا با دوران دوستی و حتی نامزدی متفاوت است و نیازمند نگرش خاص خود است. باید بدانید که همسر آینده‌تان در خانواده‌ای با افکار، فرهنگ، علائق و تربیتی کاملا متفاوت از شما بزرگ شده است. بنابراین بدون شک بسیاری از معیارها و علایق زندگی او با شما متفاوت خواهد بود. پس باید بیاموزید که چگونه با وجود این تفاوت‌ها یک زندگی مشترک موفق بسازید.

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج مانند واکسنی برای پیشگیری از طلاق می‌باشد. مشاوران و روان‌شناسان علاوه بر اینکه بر مسائل و مشکلات زندگی مشترک تسلط دارند، می‌توانند اختلالات و ویژگی‌های شخصیتی افراد را تشخیص دهند.

در دنیای امروز مشاوره پیش از ازدواج یک ضرورت اساسی برای شناخت زوجین از یکدیگر، به دست آوردن اطلاعات شناختی زن و مرد، چگونگی رفتار صحیح آنها با یکدیگر و حل و فصل اختلاف نظرهاست.

مشاوره قبل از ازدواج در کلینیک صدفی

ما در کلینیک روانشناسی صدفی با انجام تست‌ها و ارائه مشاوره‌های صحیح و تخصصی، به افرادی که قصد ازدواج دارند، برای رسیدن به اهدافشان در زمینه ازدواج موفق و بدون تنش کمک می‌کنیم.

آیا نیاز به دریافت مشاوره پیش از ازدواج دارید؟
می‌توانید اقدام به تماس با ما یا رزرو آنلاین وقت کنید.

این مطالب نیز ممکن است برای شما مفید باشند.

دوپامین دیتاکس و سم‌زدایی دیجیتال

این روزها بسیاری از ما بدون اینکه بخواهیم زمان زیادی…

همسر خودشیفته

یکی از انواع روابط سمی و مخرب، برقراری رابطه عاطفی…

روانشناسی زرد

روانشناسی زرد شامل مفاهیم و تئوری‌هایی در مورد رفتار و…

چرا لازم است گاهی غمگین باشیم؟

شاید از خواندن عنوان این مقاله تعجب کرده باشید. غمگین…