مشاوره خانواده

مشاوره خانواده نوعی از مشاوره است که به برطرف کردن مسائل و مشکلات خانوادگی و آنچه در خانواده می‌گذرد می‌پردازد. مشاوره خانواده می‌تواند شامل تمامی اعضای خانواده و یا تعدادی از آنها باشد. نوع مشاوره و درمان نیز بسته به شرایط حاکم بر خانواده می‌تواند کوتاه یا طولانی مدت باشد.

در برخی موارد یک یا چند نفر از اعضای خانواده مشکلات روحی و روانی پنهان دارند و به دلیل درک نادرست این فرد و اطرافیانش، این مسئله پنهان مانده است و سازگاری این فرد با دیگر افراد را دچار مشکل کرده است. مشاور در این موارد با بررسی فرد‌به‌فرد و سپس کل افراد به بهبود شرایط موجود کمک شایانی خواهد کرد.

مشاوره خانواده شامل موارد زیر می‌شود:

تشخیص و درمان مشکلات زوجین

ا‌ختلاف زناشویی و مشکلات زوجین بخش جدایی ناپذیری از زندگی مشترک هستند. اختلاف نظرها، دلخوری‌ها و حتی دعوا کردن‌ها امری طبیعی است. در زندگی همه افراد پستی و بلندی‌هایی وجود دارد، اما زوج‌های موفق هنگام روبرو شدن با این اتفاق در صدد حل و درمان آن برمی‌آیند. موضوع مهم این است که زوجین متوجه شوند چگونه اختلافات خود را حل‌و‌فصل کرده و از آنها گذر کنند.
مهمترین اصل در از بین بردن و یا کم کردن این مشکلات شناسایی اصولی مسئله است. تشخیص، امر مهمی در شروع و در واقع آغازگر درمان است.

درمان مشکلات زوجین

کلینیک روانشناسی صدفی با بهره‌گیری از بهترین درمان‌گران و متخصصین در حوزه مشاوره خانواده و برگزاری جلسات مشاوره به خانواده‌ها در راه رسیدن به زندگی بهتر و شادتر کمک می‌کند.

تشخیص و درمان مشکلات جنسی

اکثر افراد معتقدند روابط جنسی نمی‌تواند در ازدواج مشکل‌ساز باشد. اما نتیجه تحقیقات دادگاه‌های خانواده حاکی از آن است که رابطه جنسی ناموفق موجب اختلافات بزرگ زناشویی می‌شوند. البته ممکن است مشکلات جنسی خودش را به صورتهای دیگری نظیر افسردگی، بی‌خوابی یا شکایت‌های مربوط به پزشکی زنان و نازایی نشان دهد. اما آنچه واضح است این است که رفع مشکل جنسی نیاز به غنی‌سازی رابطه همسران دارد. اگر رابطه همسران و وضعیت روانی هر یک از آنها بهبود یابد، معمولا مشکلات جنسی هم از بین می‌روند.

درمان مشکلات جنسی

مشکلات جنسی با اختلالات جنسی دو امر کاملا مجزا هستند. مشکلات جنسی شامل انتظارات و خواسته‌های برطرف نشده طرفین می‌شود که به راحتی می‌توان با داشتن جلسات مشاوره‌ای درست و اصولی آن را درمان کرده و آرامش را به روح و روان و عشق و محبت را به زندگی خود بازگردانید.

ولی اختلالات جنسی وجود مشکل در مراحل مختلف رابطه جنسی است که آن هم به نوبه خود نیازمند روان‌درمانی است. هر رابطه جنسی از چند مرحله تشکیل شده است که شروعش تحریک و پایانش فرو نشستن تحریک است. وجود اختلال در هر مرحله‌ای از رابطه جنسی، می‌تواند مشکل‌ساز باشد.
تشخیص و درمان مشکلات جنسی زوجین امری مهم است و نیازمند افراد متخصص در این حوزه می‌باشد.

کلینیک روانشناسی صدفی مفتخر است که تمام خدمات مربوط به تشخیص و درمان مشکلات جنسی زوجین را به شما عزیزان ارائه دهد.

غنی‌سازی ارتباط زوجین

بهبود روابط همسران بخشی از درمان‌های خانواده است که با هدف غنی‌سازی پیوند زناشویی و توانمندسازی زوجین فراهم شده است.
غنی‌سازی روابط زوجین، موجب می‌شود تا پایه‌ها و ستونهای زندگی مشترک محکم‌تر شود و به خانواده‌ها برای داشتن ارتباط بهتر، زندگی شادتر و آرامش روانی کمک می‌کند.

غنی سازی روابط زوجین

ما در کلینیک روانشناسی صدفی با هدف پیشبرد این مسئله و پیشگیری و کاهش مشکلات و بهبود و غنی‌سازی روابط همسران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

مداخلات روان‌شناختی در خیانت‌های زناشویی

خیانت زناشویی به معنای برقراری رابطه جنسی با فردی غیر از همسر است. این عمل یک حادثه تکان‌دهنده برای شریک زندگی است و بدون شک به بنیان خانواده لطمه شدیدی خواهد زد. مشاهدات بالینی و بررسی‌های علمی نشان می‌دهند که برملا شدن پیمان‌شکنی زناشویی تاثیر مخرب و شدیدی بر زوجین می‌گذارد. از نظر متخصصان بالینی فرد آسیب دیده از خیانت زناشویی احساس خشم نسبت به فرد خطاکار و خجالت و افسردگی و احساس قربانی شدن و رهاشدگی دارد.

مشاوره خیانتهای زناشویی

متاسفانه خیانتهای زناشویی به دلایل مختلف از جمله مشکلات زوجین و اختلالات جنسی در ازدواج‌های بسیاری رخ می‌دهد. اینجاست که تاثیر درمان مشکلات زوجین (پیش از بروز چنین اتفاقی) مشخص می‌شود. البته از آنجا که اب رفته به جوی بازنخواهد گشت، بهتر است سعی کنید قبل از هر اقدامی، با یک فرد متخصص و آگاه صحبت کنید و از آنها کمک بخواهید. ضرورت این امر موجب شده تا ما با گردآوری متخصصین ویژه‌ای در این مرکز، راه را برای شما هموارتر سازیم.

مشاوره خانواده در کلینیک صدفی

ما در کلینیک روانشناسی صدفی توسط متخصصین مجرب خود بهترین خدمات را در حوزه مشاوره خانواده و زوج‌درمانی ارائه می‌کنیم. خانواده‌هایی که از لحاظ سطح فرهنگی در حال رشد هستند می‌دانند که برای بهبود در روابط خود، بهتر است از یک مشاوره خانواده کمک بگیرند و با استفاده از کارشناسان و درمانگران مجرب روابط و ارتباط‌شان را بهبود ببخشند.

آیا نیاز به دریافت مشاوره خانواده دارید؟
می‌توانید اقدام به تماس با ما یا رزرو آنلاین وقت کنید.

این مطالب نیز ممکن است برای شما مفید باشند.

دوپامین دیتاکس و سم‌زدایی دیجیتال

این روزها بسیاری از ما بدون اینکه بخواهیم زمان زیادی…

همسر خودشیفته

یکی از انواع روابط سمی و مخرب، برقراری رابطه عاطفی…

روانشناسی زرد

روانشناسی زرد شامل مفاهیم و تئوری‌هایی در مورد رفتار و…

چرا لازم است گاهی غمگین باشیم؟

شاید از خواندن عنوان این مقاله تعجب کرده باشید. غمگین…