مشاوره شغلی و تحصیلی

امروزه مانند گذشته مشاغل دیگر ارثی نیستند و پیشرفت سریع دانش و تکنولوژی موجب ظهور مشاغل متنوع، تقسیم کار فراوان و جلب استعدادهای مختلف شده است. در این میان یکی از مسائل و دغدغه‌های اصلی جوانان انتخاب رشته تحصیلی مناسب است. موضوعی که غالبا بدون توجه به زمینه‌هایی نظیر علاقه، استعداد، رغبت، توانایی و هدف مشخص انتخاب می‌شود.
از طرفی در عصر ما اکثر مشاغل نیاز به تحصیل دانش و کسب مهارت دارند. بنابراین انتخاب شغل مناسب با روحیات فرد نیز در گرو انتخاب هوشمندانه رشته تحصیلی است.

مشاوره تحصیلی و شغلی

مشاوره تحصیلی

متاسفانه بسیاری از دانش آموزان سخت کوش و فعال کشورمان با وجود علاقه و پیشرفت تحصیلی، به دلیل نداشتن یک مشاور تحصیلی خوب و با تجربه از پیشرفت در زندگی و کار باز می‌مانند و نمی‌توانند آنگونه که شایسته است قدم بردارند.

از آنجا که تحصیلات در رشته‌های دانشگاهی ریز ساخت اشتغال آتی دانشجویان را فراهم می‌کند، لذا باید بر مبنای گزینش‌های شغلی آینده برنامه‌ریزی و انتخاب شوند. اینجاست که اهمیت مشاوره تحصیلی در پیشرفت تحصیلی داوطلب و رقم زدن آینده تحصیلی تاثیر مشخص می‌شود. برای انتخاب راه درست ابتدا باید در مورد آمادگی‌هایی که ممکن است از نظر فردی و حرفه‌ای ارزشمند باشند اندیشید و سپس برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کردو در نهایت راه درست را با آگاهی کامل با انتخاب بهترین مشاوره تحصیلی هموار نمود.

مشاوره شغلی

شغل یا کار یکی از اصلی‌ترین بخش‌های زندگی هر فرد است. انسان ساعات زیادی از وقت خود را در محل کار می‌گذراند و درگیر حرفه خویش است. از اینرو انتخاب شغل مناسب در روند زندگی افراد تاثیر بسزایی دارد. زیرا اگر شغل فرد با شرایط جسمی و روحی او هم‌خوانی نداشته باشد، موجب عدم رضایت شغلی که یکی از مهم‌ترین عوامل استرس‌زا در زندگی است خواهد شد. این امر می‌تواند جنبه‌های دیگر زندگی فرد را نیز تحت تاثیر قرار داده و او را دچار مشکل کند.

در دنیای امروز که گزینه‌ها و عوامل زیادی پیش روی انسان‌ها قرار دارند، انجام یک انتخاب درست کاری مشکل است. انتخاب شغل درست به افراد کمک می‌کند که علاوه بر استفاده درست از استعدادها و توانمندی‌های بالقوه خود به رضایت و آرامش در زندگی برسند.

برای رسیدن به یک شغل مناسب چیزی که می‌تواند به افراد کمک کند مشاوره شغلی است.
مشاوره شغلی با بررسی استعدادها، هوش و توانایی‌های افراد به آنها در انتخاب و دست‌یابی به شغل مناسب کمک می‌کند.

مشاوره تحصیلی و شغلی در کلینیک صدفی

ما در کلینیک روانشناسی صدفی با انجام تست‌ها و آزمون‌های ویژه و از همه مهم‌تر برگزاری جلسات مشاوره به شما برای انتخاب هرچه بهتر رشته تحصیلی، آمادگی در کنکور و یافتن شغل مناسب کمک می‌کنیم. این امر می‌تواند آینده شما را دگرگون کند. بنابراین بهتر است آن را جدی بگیرید.

آیا نیاز به دریافت مشاوره شغلی و تحصیلی دارید؟
می‌توانید اقدام به تماس با ما یا رزرو آنلاین وقت کنید.

این مطالب نیز ممکن است برای شما مفید باشند.

دوپامین دیتاکس و سم‌زدایی دیجیتال

این روزها بسیاری از ما بدون اینکه بخواهیم زمان زیادی…

همسر خودشیفته

یکی از انواع روابط سمی و مخرب، برقراری رابطه عاطفی…

روانشناسی زرد

روانشناسی زرد شامل مفاهیم و تئوری‌هایی در مورد رفتار و…

چرا لازم است گاهی غمگین باشیم؟

شاید از خواندن عنوان این مقاله تعجب کرده باشید. غمگین…