مشاوره کودک و نوجوان

شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین شرایط سنی مرحله بلوغ و رشد فکری و جسمی فرد است که اگر در این مرحله به کودک توجه لازم و کافی نشود کودک دچار اختلالات روحی و روانی خاص می شود که در نهایت موجب شکل گیری نادرست شخصیت او شده و عواقب جبران ناپذیری در پی دارد.

در نوجوانان ناسازگاریها ریشه در نوع تربیت و کودکی آنها دارد که با تشخیص به موقع و درمان اصولی و درست می توان این ناسازگاریها را ازحل کرد..

لازم است بدانید که برای آینده ای بهتر و زندگی ای سالم تر تشخیص و درمان ناسازگاریها چه در کودکان و چه در نوجوانان بسیار مهم و ضروری است.

این مرکز با بکار گیری متخصصین مجرب در این امر و پیشبرد این هدف در کنار شماست.

آسیب شناسی و درمان اختلالات در کودکان و نوجوانان:

آسیب ها و اختلالات در کودکان و نوجوانان طیف وسیعی دارد و انواع اختلالات اعم از:اختلالات اضطرابی،افسردگی،بیش فعالی،وسواس،سوگ و داغدیدگی و… را میتوان نام برد. هرکدام از این اختلالات شکل و نوع بروز آن حل و رفع آن افراد متخصص به خود را می طلبد.

گذر از دنیای سنتی به مدرنیته سبب شده که کودکان و نوجوانان  در معرض انواع آسیب های روانی باشند .

کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری چالش های فراوانی را برای والدینشان به وجود می آورند.

در همین راستا و برای پیشگیری و حتی درمان کودکان و نوجوانان و برای تسهیل و بهتر کردن زندگی برای آنها و کنترل مراحل رشدی کودکان،این مرکز با بکار گیری افراد متخصص و کارآمد شما را برای رسیدن به این اهداف یاری می رساند.

 

بازی درمانی:

اولین وظیفه ی کودکان و از ضروریات زندگی آنها بازی کردن است.بازی و بازی درمانی یک روش برای بیان احساسات کودک است.

بازی ابزاری است برای ابراز نیاز ها،احساسات،هیجانات و افکار در کودکان یا به بیانی ساده تر،بازی ابزاری است که کودک خود را به وسیله ی آن بیان می کند.

بازی درمانی تکنیکی است که به واسطه ی آن طبیعت کودکان به روشی غیر از کلام بیانی ظاهر می شود.

بازی فعالیتی است که کودکان تمایل ذاتی به انجام آن دارند.

کودکان با هر روز بزرگتر شدن بایستی توانایی خویش در حل مسئله را بهبود ببخشند یکی از این راه ها بازی درمانی است.از طریق بازی درمانی کودک اعتماد به نفس کسب کرده و یک تصویر مثبت از محیط ایجاد می کند.بازی به اندازه ی تغذیه صحیح و احساس صمیمیت و امنیت،برای رشد کودک مهم و ضروری است و عاملی است که به رشد تفکرات و خلاقیت های کودک کمک می کند.

بازی درمانی تنها رها کردن کودک با اسباب بازی ها نیست.بازی می تواند به عنوان درک تشخیصی کودک به کار رود.می توان با بازی توانایی کودک را برای پیوند با دیگران،پریشانی،سختی،و ادراک کودک از خودش و آرزوهایش مشاهده کرد.۰

اولین مرحله در اجرای بازی درمانی تشخیص است .اینکه آیا کودک نیازمند استفاده از روش بازی درمانی می باشد یا خیر.این تشخیص از سوی درمانگر صورت می گیرد.و دومین مرحله درمان می باشد که بعد از تشخیص صورت گرفته و درمانی مطابق با مشکل کودک ارائه می شود.

دراین مرکز با داشتن تجهیزات کامل و تخصصی در حوزه ی اتاق بازی درمانی کودک و به کار گیری بهترین درمانگران و مشاوران در این حوزه جذاب شما را برای رسیدن به زندگی بهتر فرزندانتان و داشتن روانی سالم و زندگی شاد برای کودکانتان یاری می کنیم.

 

مهارت های دهگانه زندگی بهتر در کودکان و نوجوانان:

مهارت های زندگی مهارت هایی هستند که توانایی اجتماعی و روحی فرد را افزایش می دهند و موجب می شوند تا او بتواند به نحوی بهتر و موثرتر با مشکلات و دشواری های زندگی مواجه شود.

مهارت های زندگی قدرت سازگاری افراد را بالا می برد شخص می تواند مسئولیت های اجتماعی و شخصی زندگی را بهتر بپذیرد.

به همین ترتیب با آموزش مهارتهای دهگانه به فرزندانتان می توانید آنها را برای یک زندگی خوب آماده سازید و به فرزندانتان یاد بدهید که با این مهارتها روابط خود را بهبود ببخشند و زندگی موفقی داشته باشند.

برای رسیدن به این امر و آموزش درست و اصولی ما با بکار گیری افراد متخصص از آنها بهره مندیم و آماده ی ارائه ی خدمات در این حوزه به شما عزیزان هستیم.

 

هنر درمانی:

هنر درمانی روشی را برای کودکان فراهم می کند تا احساسات و عواطف خود را راحت تر بیان کنند.هنر درمانی که شامل:موسیقی درمانی،تئاتر درمانی و… می باشد یک راه حل مناسب برای برقراری ارتباط با کودکان است،مخصوصا در مواردی که کودک تجربه ی غم انگیز یا واقعه ی آسیب زا داشته باشد.

هنر درمانی می تواند کودکان را در دستیابی به خود آگاهی رهایی از اضطراب و نگرانی،رویارویی با اختلالات یادگیری ،اوتیسم و دیگر تجربه های تلخ یاری دهد.

با کمک هنر درمانی کودک درمان هایی هماهنگ با قوت و ضعف و علایق خودش دریافت می کند.این فرایند درمانی به کودکان در همه ی گروهای سنی و نژادی کمک می کند.

ما در این مرکز با استفاده از هنر درمانی توسط متخصصین مربوطه به فرزندان شما کمک می کینم تا مراحل رشد و تکامل خود را بهتر طی کنند.

 

مداخلات روانشناختی در رفتارهای پر خطر نوجوانان:

نوجوانان در حساس ترین و مهم ترین دوره از زندگی خود هستند که شما والدین گرامی می توانید با آموزش درست و بکار گیری افراد متخصص در حوزه ی نوجوان،فرزندانتان را در دوره ی بلوغ یاری دهید.

در این مرکز ما بر روی رفتارهای پر خطر نوجوانان،بلوغ و اتفاق هایی که در بلوغ برای نوجوانان می افتد و همچنین آموزش جنسی درست و اصولی کار می کنیم.

شکست عشقی و عاطفی در نوجوانی امریست که خیلی شایع است و بخاطر تغییر شرایط و دوران بلوغ برای فرد اتفاق می افتد و اگر رفتار درست و صحیح با نوجوان صورت نگیرد ممکن است اسیب های جدی به فرد وارد شده و دچار اختلالاتی شود که نتواند خودش را مدیریت کند.

این مرکز با بکارگیری افراد متخصص در حوزه ی نوجوانان و مشکلات و مسائل مربوط به نوجوانی،فرزندانتان را برای پشت سر گذاشتن درست این بحران و بلوغ یاری می کند.

 

تشخیص و درمان الگوهای سازگار و مخرب والدین در مشکلات رفتاری کودکان:

زمانی که الگوهای مخرب به استاندارد خانواده تبدیل می شود اثرات مضر روی فرزندان خیلی زیاد است و می تواند به روابط بزرگسالی آنها منتقل شود.

روابط و موقعیت های مخرب معمولا انگیزه ای برای درخواست کمک از روان درمانگر ها هستند بیشتر خانواده ها زمانی که سعی در کنار آمدن با نوجوان مشکل سازشان دارند دچار وضعیت مخرب می شوند.

این مرکز با تشخیص و بکارگیری بهترین درمان برای شما والدین گرامی و همچنین مشکلات رفتاری فرزندانتان آماده ی خدمت رسانی به شماست.