مشاوره خانواده

مشاوره خانواده:

مشاوره خانواده نوعی از مشاوره است که به برطرف کردن مسائل خانوادگی و آنچه در یک خانواده می گذرد می پردازند.مشاوره خانواده می تواند شامل تمامی اعضای خانواده  ویا تعدادی از آنها باشد.نوع مشاوره و درمان نیز بسته به شرایط حاکم بر خانواده میتواند کوتاه یا طولانی مدت باشد.

در بعضی موارد یک یا چند نفر از اعضای خانواده مشکلات روحی و روانی پنهان دارند و به دلیل درک نادرست این فرد و اطرافیانش این مسئله پنهان مانده است و سازگاری این فرد با دیگر افراد را دچار مشکل کرده است.مشاور در این موارد با بررسی فرد به فرد و سپس کل افراد به بهبود شرایط موجود کمک شایانی خواهد کرد.

خانواده هایی که از لحاظ سطح فرهنگی در حال رشد هستند می دانند که برای بهبود در روابط خود می توانند از یک مشاوره خانواده کمک بگیرند تا با استفاده از کارشناسان و درمانگران مجرب در حوزه ی این رشته بتوانند روابط و ارتباطشان را بهبود ببخشند.

این مرکز با به کار گیری بهترین درمانگران در حوزه ی مشاوره خانواده و متخصصین مربوط به این امرو برگزاری جلسات (مشاوره) شما را در راه رسیدن به زندگی بهتر و شادتر یاری می کنند.

 

تشخیص و درمان مشکلات زوجین:

اختلاف زناشویی و مشکلات زوجین بخش جدایی ناپذیر از زندگی مشترک هستند.اختلاف نظرها،دلخوری ها وحتی دعوا کردن ها امری طبیعی است.چیزی که مهم است این است که زوج متوجه شوند چگونه اختلافات خود را حل و فصل کرده و از آنها گذر کنند.

در زندگی همه ی افراد پستی و بلندی هایی وجود دارد اما زوج های موفق هنگام روبرو شدن با این اتفاق در صدد حل و درمان آن برمی آیند.

مهمترین اصل در از بین بردن و یا کم کردن این مشکلات تشخیص صحیح مسئله است.تشخیص امر مهمی در شروع و آغاز درمان است.در این مرکز با حضور متخصصین در این زمینه و مجرب ترین افراد در حوزه ی زوج درمانی تشخیص و درمان اتفاق می افتد.

 

تشخیص و درمان مشکلات جنسی زوجین:

اکثر افراد معتقدند روابط جنسی نمی تواند در ازدواج مشکل ساز باشد اما نتیجه ی تحقیقات در دادگاه خانواده حاکی از این است که رابطه ی جنسی ناموفق موجب اختلاف بزرگ زناشویی می شود. ممکن است مشکلات جنسی خودش را به صورت افسردگی،بی خوابی یا شکایت های مربوط به پزشکی زنان و نازایی نشان دهد.مشکل جنسی نیاز به غنی سازی رابطه ی همسران دارد.اگر رابطه ی همسران و وضعیت روانی هر یک بهبود یابد،معمولا مشکلات جنسی هم از بین می روند.

مشکلات جنسی با اختلالات جنسی دو امر کاملا مجزا هستند.مشکلات شامل انتظارات و خواسته های برطرف نشده ی طرفین می شود که به راحتی می توان با داشتن جلسات مشاوره ای درست و اصولی آن را درمان کرده و آرامش را به روح و روان خود باز گردانید و عشق و محبت را در زندگی خود احساس کنید ولی اختلالات جنسی وجود مشکل در مراحل مختلف رابطه ی جنسی است که آن هم به نوبه ی خود نیاز به روان درمانی دارد.هر رابطه ی جنسی از چند مرحله تشکیل شده است که شروعش تحریک و پایانش فرو نشستن تحریک است.در هر مرحله ای از رابطه ی جنسی مشکل وجود داشته باشد،اختلالی به وجود می آید.

تشخیص و درمان مشکلات جنسی زوجین امری مهم است و نیازمند افراد متخصص در این حوزه می باشد.

این مرکز به منظور رفاه حال شما عزیزان مفتخر است که کلیه ی خدمات مربوط به تشخیص و درمان مشکلات جنسی زوجین رابرای شما عزیزان ارائه دهد.

غنی سازی ارتباط زوجین:

بهبود روابط همسران بخشی از مجموعه درمان های خانواده است که با هدف غنی سازی پیوند زناشویی و توانمند سازی زوجین فراهم شده است.

غنی سازی روابط زوجین به منظور کمک بیشتر برای داشتن ارتباط بهتر و زندگی شادتر و آرامش بیشتر برای زوجین انجام می گردد.غنی سازی موجب می شود تا پایه ها و ستون های زندگی مشترک محکم تر شود و افراد بتوانند با کمک مشاوران و متخصصان در این حوزه زندگی بهتری را تجربه کنند.

ما در این مرکز با هدف پیشبرد این مسئله و پیشگیری و کاهش مشکلات و بهبود و غنی سازی روابط همسران آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.

مداخلات روانشناختی در خیانت های زناشویی:

خیانت زناشویی به معنای برقراری رابطه جنسی با فردی غیر از همسر میباشد.این عمل یک حادثه ی آسیب زا و تکان دهنده ی بین فردی برای شریک زندگی آسیب دیده است.ولی متاسفانه به میزان زیادی در ازدواج ها رخ می دهد.

مشاهدات بالینی و بررسی های علمی نشان می دهند که برملا شدن پیمان شکنی زناشویی تاثیر مخرب،تکان دهنده و شدیدی بر زوج ها می گذارد.

از نظر متخصصان بالینی فرد آسیب دیده از خیانت زناشویی احساس خشم نسبت به فرد خطاکار و خجالت و افسردگی و احساس قربانی شدن و رها شدگی دارد.

در مسئله ی خیانت قبل از هراقدامی لازم و ضروری است که با یک فرد متخصص و آگاه صحبت کنید و از آن کمک بخواهید.

ضرورت این امر موجب شده تا ما با گرد آوری متخصصین در این مرکز راه را برای شما هموارتر سازیم.