مشاوره‌ی طلاق

مداخلات روانشناختی در طلاق:

همانطور که شاهد هستیم با توجه به سبک و شرایط جامعه و پیچیدگی های مختص به آن و گسترش روز افزون مسئله ی طلاق،روانشناسان متعهد و خبره در مشاوره ی طلاق ضمن بررسی دقیق این پدیده در زوجین متقاضی طلاق و ریشه یابی آن،در صدد حفظ و بقای خانواده بر می آیند.

طلاق آثار منفی زیادی در زندگی زوجین خواهد داشت افرادی که طلاق را تجربه می کنند ممکن است دچار اختلالاتی از قبیل افسردگی،گوشه گیری،انزوا و بدبینی شوند.

مداخلات روانشناختی طلاق از طریق روش های متنوع و با صحبت کردن با زوجین آگاهی لازم و راه حل های ممکن برای جلوگیری از وقوع آن را نشان خواهد داد.

معمولا زوج هایی که از حل تعارض ها و درگیری های ویژه ی خود عاجز می مانند،وجود فرد ثالثی را لازم می دانند که بدون آشنایی با هر دو طرف و بدون جانبداری در مورد اختلافات آنها نظر دهد.ارزش مشاوره در این است که فردی متخصص و آموزش دیده به ساماندهی خانواده و مسیر منطقی جدایی کمک می کند.مشاور فردی حرفه ای و بی طرف است که در مورد نحوه ی مراقبت از فرزندان پس از طلاق و تصمیم گیری مشترک در مورد آنها طرحی نو ارائه می دهد.

در این مرکز افراد متخصص در چند مرحله مداخله را انجامد می دهند.۱)مرحله ی پیش از طلاق ۲)مرحله ی در حین طلاق ۳)مرحله ی بعد از طلاق